Hem İş Bankası hem NEF… Ev alanlar isyan etti: Şikayet etti ama kapı duvar

ODATV ÖZEL
İş GYO ve Nef işbirliğiyle 2018 yılında hayata geçen Inistanbul Topkapı sitesinde 4 etapta toplam 2 bin 746 dairenin yer aldığı projede, henüz inşaat devam ederken tüm konutlar satıldı.

Satışa başladığı yıl Türkiye’nin en hızlı satılan projesi olan Inistanbul, aynı zamanda ‘Türkiye’nin En İyi Mimari Projesi’ ödülünü de almıştı.


Ancak kat malikleri sitenin çevre düzenlemelerinde hala eksikler olduğunu, kullanılan malzemelerin kalitesiz olması ve proje kaynaklı dairelerde yaşanan sorunların bir türlü bitmek bilmediğini ifade ediyor. İki büyük şirketin yaptığı projeden büyük beklentileri olduklarını ifade eden kat malikleri hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti.

Site yönetiminin sorunlara kayıtsız kaldığı ve çözüm sürecini uzattığı için bazı malikler yargı yoluna başvurmaya hazırlanıyor.

Son günlerde yağan şiddetli yağmurlarla beraber tavanından suların evin içine aktığını belirtilen kat maliki E.A., farklı dairelerde de dış cephe kaynaklı aynı sorunun olduğunu, 4 ay önce site yönetimine durumu bildirdiğini ve tutanak tutulmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmadığını belirtti.

İş GYO ve Nef’e konuyla ilgili defalarca ulaşmaya çalıştığını ancak yanıt alamadığını belirten kat maliki 4 ay önce alınan ilk başvurusunun sonuçlandırılmadan Nef tarafından re’sen kapatıldığını ikinci kez başvuru yaptığında öğrendi.

Mülkünde oluşan hasarın tamamen projeden kaynaklı olduğunun iki kez tutanakla kayıtlara geçtiğini söyleyen E.A., İş GYO ve Nef’in yaşadığı soruna 4 aydır kayıtsız kalmaları üzerine mağduriyetinin giderilmesi için olayı yargıya taşıyacağını ifade etti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x